Projektek

Határtalanul program 2022 Erdély

Túrázás és történelmi séták Erdély szívében - Dr. Békésy György Nobel-díjas magyar fizikus családi gyökerei nyomában

Időpont: 2022. április 04 - április 08.

1. 1. nap: Nagyvárad – Sebesvár –Torockó

Nagyváradon meglátogatjuk a római katolikus székesegyházat, amelyet Szent László király alapított. A belvárosban sétálunk. Rövid fotószünetet tartunk a Királyhágón, majd Sebesvár várának romjaihoz kirándulunk. Szállás Torockón.

1. nap: Torockó -Tordai sóbánya-Torockószentgyörgy- Torockó

Torockón a Néprajzi Múzeumba látogatunk.Tordán, Erdély legnagyobb, UNESCO Világörökség részét képező sóbányájának lenyűgöző földalatti világát tekintjük meg. Délután a torockószentgyörgyi várhoz teszünk 3 órás könnyű túrát. Szállás Torockón.

1. nap: Torockó-Kolozsvár-Tordai-hasadék- Torockó

Kolozsváron, a városnézés során, megnézzük Mátyás királyunk szülőházát és szobrát a Szent Mihály templom előtt. Felfedezzük Dr.Békésy György, iskolánk névadójának kolozsvári gyökereit. A Tordai-hasadéknál a Szent László királyhoz kötődő legendákat ismerjük meg. Esti séta a faluban. Megtekintjük az erődített unitárius templomot, amelynek belsejében gyönyörű torockói szőttesek láthatók. Szállás Torockón.

1. nap: Torockó-Magyarlapád-Nagyenyed-Gyulafehérvár-Déva

Nagyenyeden a Bethlen Gábor Kollégiumba látogatunk. A helyi magyar iskola diákjaival
találkozunk (a Rákóczi-szabadságharc hős ifjainak intézménye). Megnézzük iskolájukat, megismerkedünk iskolai szokásaikkal. Gyulafehérváron a 13. században épült érseki székesegyházban a Hunyadiak, Izabella királyné és János Zsigmond keleti magyar király, később Erdély első fejedelme gazdagon díszített kőszarkofágjait koszorúzzuk meg. A Dévát uraló várhegyen megtekintjük Déva várát. A Dévai Szent Ferenc Alapítvány által nevelt diákokkal találkozunk. Szállás Déván.

1. nap: Déva - Vajdahunyad – Marosillye - Arad

Vajdahunyadra utazunk, ahol a „Várak királyát”, a Hunyadi-Bethlen várkastélyt látogatjuk meg. Marosillyén meglátogatjuk Bethlen Gábor szülőhelyét. Aradon koszorúzás és főhajtás az Aradi vértanúk emlékművénél, felkeressük a Szabadságszobrot a régi Tűzoltó téren. Hazautazunk.

Határtalanul_ Történelmi séták Erdély szívében.pdf

Letöltés