Határtalanul Pályázat 2018

„A felvidéki Szepesség,mint turisztikai célpont a
történelem,természet,szakralitás,magyarság és a nemzetiségek tükrében”

Résztvevők:
BGSZC Békésy György Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
Magán Szakközépiskola,Rimaszombat

Látogatás a Felvidéken:
2018 áprilisában 23 diák 3 pedagógus kíséretében látogatást tett a rimaszombati partneriskolában. Közös kirándulások keretében megtekintették Poprádot, Szepescsütörtököt,Szepesváralját,Szepes-olaszit,Márkusfalvát,Iglót, a Rimavölgyi műemléktemplomokat. Krasznahorka váralján meglátogatták az Andrássy-mauzóleumot, utána a betléri kastélyt,Mecenzéfet és a Jászói Apátságot. A kirándulást kassai városnézés zárta.

Látogatás Magyarországon:

A rimaszombati diákok 2018 áprilisában meglátogatták szakgimnáziumunkat. Megismerkedtek intézményünk oktatási és szakképzési rendszerével, látogatást tettek a kerületi polgármesteri hivatalban. A magyar diákokkal közösen megtekintették a magyar Parlamentet, a Szent István Bazilikát, a Várnegyedet. Kirándulást tettek a Dunakanyarban: Szentendre,Visegrád,Esztergom nevezetességeinek meglátogatásával. Utazásukat a Városligetben tett sétával zárták.

Meglátogatott helyszínek

ÖkosuliÖkosuliÖkosuliÖkosuli